ПРАВОВА ПОДІЯ:
Для зменшення впливу негативних явищ у банківській системі, викликаних девальвацією національної валюти, втратою довіри з боку вкладників, бойовими діями в окремих областях України Нацбанк ініціював внесення змін до ст. 8 Закону «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків». Відповідний законопроект № 2449 було розроблено регулятором і за його ініціативою подано до парламенту.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Документ передбачає право Нацбанку не відносити банк до категорії проблемних і неплатоспроможних, якщо зменшення розміру регулятивного капіталу, значення нормативу його достатності (адекватності), нормативів поточної та короткострокової ліквідності, збільшення обсягу негативно класифікованих активів банку були викликані зростанням після 6 лютого 2014 року курсу іноземних валют до національної валюти України і формуванням резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями після цієї дати.
Законопроект встановлює термін дії норми щодо права Нацбанку не відносити банк до категорії проблемних і неплатоспроможних до 1 січня 2019 року.
Нагадаємо, що чинні норми ст. 75 і 76 Закону «Про банки і банківську діяльність» зобов'язують Нацбанк віднести банк до категорії проблемних, наприклад, якщо норматив достатності капіталу банку зменшився лише на півпроцента - з нормативного значення 10% до 9,5%, а у разі зменшення розміру нормативу капіталу до однієї третини з 10% до 3% банк визнається неплатоспроможним.
ПРОТЕ:
Головне, щоб, збільшуючи таким чином банкам коридор можливостей, Нацбанк не поставив під загрозу інтереси клієнтів банків.