ПРАВОВА ПОДІЯ:
З 10 березня почав працювати новий Порядок погодження державними органами приватизації умов договорів застави майна та іпотеки.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Застосовується він до держпідприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію майна, а також госптовариств за участю держави, що знаходяться в управлінні Фонду держмайна і його регіональних відділень.
Документом передбачено обов'язковість отримання дозволу ФДМУ на укладення договорів іпотеки або застави майна таких підприємств. Такий дозвіл може бути виданий протягом 30 днів з дня звернення підприємства.
Для відмови в погодженні може бути чотири причини: невідповідність поданих матеріалів вимогам Порядку, подання недостовірних відомостей, встановлена неможливість виконання підприємством умов договору, поданого для погодження, а також якщо реалізація предмета застави та іпотеки може привести до порушення виробничого циклу підприємства.
Строк дії дозволу - 1 місяць з моменту видачі, причому підприємство повинно надати ФДМУ підтвердження укладення договору.
ПРОТЕ:
Таким чином, оформлення договору застави або іпотеки, якщо заставником (іпотекодавцем) виступає держпідприємство або госптовариство за участю держави, залишається не найшвидшим процесом.