ПРАВОВА ПОДІЯ:
У зв'язку з численними зверненнями суб'єктів господарювання, що займаються держреєстрацією лікарських засобів, оптовою та роздрібною торгівлею ліками, Міністерство охорони здоров'я роз'яснило положення частини другої статті 14 Закону про обіг спирту.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Згідно зі статтею 14 Закону спирт етиловий, який використовується як лікарський засіб, спиртові або водно-спиртові настої реалізуються вроздріб тільки через аптеки у флаконах з медичного скла об'ємом не більше 100 куб. сантиметрів, крім таких лікарських засобів, як бальзами.
МОЗ зазначає, що вищезгадані положення Закону про обіг спирту стосуються саме роздрібною реалізації через аптеки спирту етилового та спиртових або водно-спиртових настоїв у визначеній цим Законом тарі. Водночас це положення Закону не поширюється на інші шляхи реалізації спирту етилового і спиртових або водно-спиртових настоїв, які зареєстровані як лікарські засоби і дозволені до застосування в медичній практиці.
За даними Держреєстру лікарських засобів, деякі ліки, до складу яких входить етиловий спирт, зареєстровані у формі розчину для зовнішнього застосування в скляних або полімерних флаконах.
Тому заявникам і власникам реєстраційних посвідчень на лікарські засоби, що містять спирт етиловий, спиртові або водно-спиртові настої МОЗ рекомендує протягом 6 місяців внести зміни до реєстраційних матеріалів у частині вилучення фасування у флаконах полімерних об'ємом не більше 100 куб. сантиметрів.
ПРОТЕ:
Для багатьох виробників це означає необхідність перейти на нову тару. Утім, 6 місяців - досить щадний термін, що дозволяє сподіватися розпродати більшу частину раніше завезених до аптек ліків у полімерній упаковці.