Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ БАНКІВ

30 грудня 2014, 09:01
130
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

28 грудня було прийнято Закон «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» на базі законопроекту № 1564.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Закон поширюється на банки, що потребують додаткової капіталізації, а його цілями є захист економічної безпеки держави, посилення фінансових можливостей банківської системи та підвищення рівня довіри до неї.

Закон передбачає, що банк, який потребує додаткової капіталізації, повинен провести капіталізацію банку та реструктуризацію, реорганізацію банку з метою забезпечення дотримання визначених Законом фінансових показників.

Банк повинен в строк, визначений НБУ, подати йому на затвердження програму капіталізації або план реструктуризації. Інакше НБУ пропонує Кабміну забезпечити капіталізацію банку державою або визначає банк як неплатоспроможний.

Закон розкриває суть спрощеної процедури капіталізації, реорганізації банку, шляхів та умов капіталізації банку державою. Зокрема, він передбачає, що управління корпоративними правами держави в статутному капіталі банку (окрім державних банків), придбаних відповідно до цього Закону, здійснюється Мінфіном.

ПРОТЕ:

На час його дії запроваджується мораторій на розподіл чистого прибутку банку (окрім зазначених у Законі випадків) і на викуп банком розміщених ним акцій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини