Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ІМПОРТНИЙ ЗБІР

30.12.2014, 09:03
109
0

Прийнято проект про заходи зі стабілізації платіжного балансу України
Прийнято проект про заходи зі стабілізації платіжного балансу України

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Рада в другому читанні та в цілому проголосувала за законопроект, яким пропонується з 1 січня 2015 року запровадити додатковий імпортний збір 5% і 10%. За законопроект № 1562 проголосували 256 народних депутатів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проектом закону передбачається тимчасове запровадження строком на 12 місяців, починаючи з 1 січня 2015 року, додаткового імпортного збору як особливого виду мита в розумінні Митного кодексу.

Додатковий імпортний збір пропонується стягувати з товарів, що ввозяться на митну територію України в митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження, за ставками:

- 10% для товарів, що класифікуються в товарних групах 1 - 24 згідно з УКТЗЕД;

- 5% для товарів, що класифікуються в 25 - 97 товарних групах згідно з УКТЗЕД;

- 10% для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом згідно зі статтею 374 Митного кодексу України.

Додатковий імпортний збір стягуватиметься при ввезенні життєво необхідних товарів, а саме: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, окрім вільної торгівлі.

ПРОТЕ:

За словами Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, додатковий імпортний збір не поширюватиметься на мазут, вугілля, ліки, медичні вироби, ліки для онкохворих та медикаменти для гемодіалізу.


Увійдіть, щоб залишити коментар