Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ЗНОВУ ДЕРЕГУЛЯЦІЯ

25.12.2014, 09:03
106
0

Заплановано скорочення видів діяльності, що потребують ліцензії
Заплановано скорочення видів діяльності, що потребують ліцензії

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Уряд підготував законопроект, яким передбачається спростити умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшити адміністративне навантаження на підприємців.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:


Дерегуляцію планується проводити в три етапи, і на нинішньому першому етапі очікуються найбільші законодавчі зміни. Перелік видів госпдіяльності, що підлягають ліцензуванню, планується скоротити на 18 пунктів (з 56 видів, які сьогодні ліцензуються, залишити 38). З них 15 скасовуються повністю, а ліцензування 5 видів діяльності об'єднується в 2. Крім того, за 4-ма видами діяльності обмежується сфера застосування ліцензування.

Мінекономрозвитку вважає важливим, наприклад, харчовій галузі дати можливість експортувати якомога більше товарів до Європейського Союзу, для чого необхідно привести вітчизняні норми до стандартів ЄС. У цілому ж спрощення регуляторної політики стосуватиметься багатьох сфер підприємницької діяльності: аграрної галузі, нафтогазової сфери тощо.

Представлений законопроект увібрав пропозиції бізнес-спільноти, експертів, міжнародних фахівців-економістів. Очікуваний результат від прийняття законопроекту - це оптимізація адміністративних процедур регулювання бізнесу, зменшення грошових і тимчасових витрат підприємців, створення сприятливіших умов для ведення бізнесу в Україні, підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

ПРОТЕ:

Питання лише в тому, які саме ліцензії має намір скоротити Кабмін. Від цього залежить, наскільки широке коло суб'єктів зможе скористатися умовами, що змінилися.


Увійдіть, щоб залишити коментар