Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗНОВУ ДЕРЕГУЛЯЦІЯ

25 грудня 2014, 09:03
175
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Уряд підготував законопроект, яким передбачається спростити умови ведення бізнесу в Україні, а також зменшити адміністративне навантаження на підприємців.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:


Дерегуляцію планується проводити в три етапи, і на нинішньому першому етапі очікуються найбільші законодавчі зміни. Перелік видів госпдіяльності, що підлягають ліцензуванню, планується скоротити на 18 пунктів (з 56 видів, які сьогодні ліцензуються, залишити 38). З них 15 скасовуються повністю, а ліцензування 5 видів діяльності об'єднується в 2. Крім того, за 4-ма видами діяльності обмежується сфера застосування ліцензування.

Мінекономрозвитку вважає важливим, наприклад, харчовій галузі дати можливість експортувати якомога більше товарів до Європейського Союзу, для чого необхідно привести вітчизняні норми до стандартів ЄС. У цілому ж спрощення регуляторної політики стосуватиметься багатьох сфер підприємницької діяльності: аграрної галузі, нафтогазової сфери тощо.

Представлений законопроект увібрав пропозиції бізнес-спільноти, експертів, міжнародних фахівців-економістів. Очікуваний результат від прийняття законопроекту - це оптимізація адміністративних процедур регулювання бізнесу, зменшення грошових і тимчасових витрат підприємців, створення сприятливіших умов для ведення бізнесу в Україні, підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

ПРОТЕ:

Питання лише в тому, які саме ліцензії має намір скоротити Кабмін. Від цього залежить, наскільки широке коло суб'єктів зможе скористатися умовами, що змінилися.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини