ПРАВОВА ПОДІЯ:
У листі від № 6437/6/99-99-19-02-02-15 ДФС роз'яснила нюанси списання основних засобів і товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ), розташованих у зоні АТО.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Податківці роз'яснюють, що при неможливості вивезення ТМЦ із складу в зоні АТО, застраховані збитки (суму збитків має бути компенсовано страховою компанією), які поніс платник у разі втрати таких ТМЦ, включаються у витрати в податковому періоді, в якому такі збитки понесено. Суми страхового відшкодування зазначених збитків необхідно включати до складу доходів платника податку на прибуток підприємств у періоді їх отримання.
Щодо ліквідації основних засобів, то ДФС керувалася ст. 144 і ст. 146 Податкового кодексу. Таким чином, податківці дійшли висновку: у разі знищення основних засобів у результаті проведення АТО платник податку припиняє нараховувати амортизацію починаючи з місяця, що настає за місяцем виведення з експлуатації об'єкта основних засобів, і збільшує витрати на суму вартості, що підлягає амортизації, за вирахуванням сум накопиченої амортизації такого об'єкта основних засобів.
Разом з цим нагадуємо, що згідно зі ст. 10 Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» єдиним належним і достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території АТО, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
ПРОТЕ:
Фактично вирішення питання про облік при оподаткуванні збитків через неможливість вивезти ТМЦ із зони АТО ставиться в залежність від дій страхової компанії.