Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТРАНСФЕРТНЕ ЦІНОУТВОРЕННЯ

22 грудня 2014, 09:06
186
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Під час засідання Кабінет Міністров схвалив законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням)».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проектом запроваджується принцип «витягнутої руки», що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення. Відповідно, змінюється основна мета трансфертного ціноутворення з визначення звичайної ціни на визначення порівняності умов у контрольованих операціях, виходячи з принципу «витягнутої руки». Також удосконалено механізм вибору методу трансфертного ціноутворення.

Контролюючому органу надано право застосовувати інші методи визначення ціни контрольованих операцій, тільки якщо він обґрунтує, що застосований платником податків метод не дозволяє визначити, що ціна в контрольованій операції відповідає принципу «витягнутої руки».

Ліквідовуються схеми оптимізації оподаткування через штучне зменшення суми операції з одним контрагентом менше 50 млн грн. на рік. Для застосування трансфертного ціноутворення законопроектом визначено сукупний обсяг доходу платника понад 20 млн грн. і одночасно передбачено, що операції повинні перевищувати 1 млн грн.

З метою запобігання виходу платників податків з-під дії контролю над трансфертним ціноутворенням пропонується визнати контрольованими господарські операції з продажу товарів через комісіонерів-нерезидентів та операції за участю одного або декількох незалежних посередників, якщо така угода підлягала б контролю без участі посередників та/або посередник(и) не виконують суттєвих функцій/ризиків.

До контрольованих операцій також включено господарські операції з пов'язаними особами - резидентами, що мають постійне представництво (представництва).

Скасовано пріоритет офіційно визнаних джерел інформації. Платники податків і податкові органи зобов'язані використовувати інформаційні джерела, які є загальнодоступними та дають можливість одержати високий рівень порівняності комерційних і фінансових умов угоди.

Уніфіковано та спрощено звітність про контрольовані операції. Форма звіту визначена не тільки для великих платників податків, як у чинній редакції Податкового кодексу, але й для інших платників податків, що здійснюють контрольовані угоди. Крім того, звіт про контрольовані операції подають тільки платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн грн. (без обліку ПДВ). Інші платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані надавати спрощену інформацію одночасно з поданням декларації з податку на прибуток як додаток до неї.

Скасовано преференції для окремого переліку кодів товарів згідно з УКТЗЕД і до 1 січня 2017 року для визначення найбільш порівняної ціни товарів за принципом «витягнутої руки» пропонується використовувати середню ціну таких товарів, яка склалася на товарній біржі за декаду перед проведенням контрольованої операції. Перелік товарних бірж для кожної групи товарів визначає Кабінет Міністрів. Ціни підлягають коригуванню з урахуванням обсягу контрольованої операції, умов оплати й постачання товарів, транспортних та інших витрат, передбачених у контракті.

ОДНАК:

Запроваджено штрафні санкції за невключення контрольованої операції до звіту - 1% від суми операцій, які не були задекларовані у звіті, але не більше 100 розмірів мінімальної зарплати за всі незадекларовані операції; 3% від суми операцій, за якими не було подано документацію.

Строк проведення перевірок ДФС збільшено з 6 до 18 місяців з можливістю продовження ще на 12 місяців, якщо буде потреба.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини