Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВАЛЮТНІ ОБМЕЖЕННЯ ДІЮТЬ

3 грудня 2014, 09:06
168
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Постановою № 758 від 1 грудня 2014 року НБУ фактично продовжив ще на 3 місяці обмеження за операціями з валютою, встановлені постановою № 540 від 29 серпня (у редакції, що діяла станом на 1 грудня).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Таким чином, незважаючи на те що власне постанова № 540 втратила чинність 3 грудня, до 3 березня 2015 року включно продовжують діяти такі обмеження:

1) обов'язковий продаж 75% валютної виручки, отриманої у валюті 1 групи Класифікатора та в російських рублях;

2) заборона на дострокове погашення кредитів, отриманих від нерезидентів;

3) ліміт видачі готівки з поточних та депозитних рахунків в іноземній валюті на рівні 150 000 гривень на день;

4) ліміт продажу готівкової іноземної валюти на рівні 3000 гривень на день;

5) заборона на виведення з України валюти, отриманої в результаті продажу іноземним інвестором корпоративних прав українських підприємств або цінних паперів українських емітентів за межами фондової біржі;

6) заборона на виведення з України валюти, отриманої нерезидентами як дивіденди (окрім дивідендів за цінними паперами, що обертаються на фондових біржах).

Також, як і раніше, безготівкова іноземна валюта отримуватиметься в інтересах клієнтів з використанням спеціальних аналітичних рахунків не раніше ніж на 3-й операційний день з моменту зарахування коштів на такий аналітичний рахунок.

ПРОТЕ:

Існує ризик, що найближчим часом можуть бути запроваджені додаткові обмеження на роботу з готівковою валютою, наприклад буде припинено роботу небанківських обмінників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини