ПРАВОВА ПОДІЯ:
У Мінекономрозвитку хочуть розробити дієвий механізм, який відкрив би приватному партнеру широкі можливості реалізації суспільно значущих проектів у різних сферах. Про це на нараді щодо вдосконалення законодавства у сфері державно-приватного партнерства зазначив заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі - керівник апарату Роман Качур.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
За його словами, практики стикаються з тим, що на сьогодні є недосконалим правове регулювання договорів державно-приватного партнерства, реалізація яких корисна для державного або комунального сектору і цікава для приватних партнерів.
«Є низка простих і цікавих проектів, куди не приходить приватний капітал, оскільки правове регулювання є недосконалим, зокрема механізм розподілу ризиків, оцінки майна. Наше першочергове завдання - відкрити ці можливості. Якщо приватний бізнес хоче прийти в той або інший сектор, наприклад теплопостачання, ЖКГ, управління майном, ми повинні дати інструмент, щоб бізнес зміг скористатися вже сьогодні», - сказав Р. Качур.
Очевидно, підкреслив він, що наявний зараз Закон про державно-приватне партнерство не використовується повністю. Підтвердження тому - мала кількість укладених договорів. Тому завдання влади на сучасному етапі полягає в тому, щоб зробити простий, але дієвий механізм, запровадити такі правила, які б дозволили прийти капіталу в різні сфери, зокрема теплоенергетику, управління майном - комунальним і державним. Необхідно в стислі терміни створити алгоритм дій, щоб внести необхідні зміни і почати користуватися перевагами публічно-приватного партнерства якнайшвидше.
ПРОТЕ:
Слова поки що залишаються тільки словами, а необхідність удосконалення державно-приватного партнерства назріла вже досить давно, але за це чомусь майже ніхто реально не береться. Адже не секрет, що в Україні співпраця між державою та бізнесом з реалізації суспільно значущих проектів належним чином не налагоджена, що негативно позначається на розвитку країни в цілому.