Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПДВ-2015

24 листопада 2014, 09:06
172
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба нагадала, що відповідно до Закону № 1621-VII з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Платникам ПДВ починаючи з 2015 року автоматично відкриють рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Для відкриття рахунків органи ДФС перешлють банку реєстр платників, в якому буде зазначено назву платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер.

Усі податкові накладні складатимуться виключно в електронному вигляді та реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній.

З 1 січня 2015 року в ЄРПН можна буде зареєструвати тільки таку податкову накладну, сума ПДВ в якій, тобто величина податкового зобов'язання постачальника, не перевищуватиме певну дозволену йому суму - ліміт реєстрації. Ця сума розраховуватиметься автоматично конкретно для кожного платника ПДВ у системі електронного адміністрування за встановленою формулою. На рахунки системи електронного адміністрування зараховуватимуться кошти з власного поточного рахунка платника ПДВ.

У ДФС зазначають, що запровадження нової системи зробить неможливим формування фіктивного кредиту й отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.

Також з 1 січня 2015 року буде скорочено кількість критеріїв, що дають право на отримання автоматичного відшкодування.

Нагадаємо, що з 19 листопада діє нове Положення про реєстрацію платників ПДВ.

ПРОТЕ:

Нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуються до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року. Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно зі ст. 200 Податкового кодексу в редакції, чинній до 1 січня 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини