Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОРГІВЛЯ БЕНЗИНОМ

21 листопада 2014, 09:03
257
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Уряд на вчорашньому засіданні вніс зміни до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, привівши їх у відповідність із вимогами чинного законодавства.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ці зміни посилять контроль за якістю та безпекою нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС, і поліпшать обслуговування споживачів.

Постанову прийнято для вирішення актуальних проблем підвищення якості та безпеки нафтопродуктів у роздрібній торговій мережі з урахуванням специфіки діяльності автозаправних станцій:

- підвищення якості та безпеки нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС (наприклад, забороняється продаж нафтопродуктів, що не відповідають вимогам нормативних документів щодо їх якості та безпеки);

- реалізація прав споживачів на належну якість нафтопродуктів, на отримання необхідної та достовірної інформації щодо показників їх якості, безпеки для життя, здоров'я та майна споживачів, умов безпечного використання нафтопродуктів. Вносяться зміни, згідно з якими суб'єкт господарювання, що здійснює продаж нафтопродуктів, зобов'язаний своєчасно надати споживачеві необхідну, доступну і достовірну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача - копію документа про якість (паспорт якості) та копію декларації про відповідність;

- встановлення обов'язку щодо наявності на АЗС еталонних мірників для перевірки на точність роботи паливно-, масло- і газороздавальних колонок. Це забезпечить захист прав споживачів на відпуск нафтопродуктів повною мірою, в повному обсязі та відповідної якості. Також передбачається, що засоби вимірювальної техніки, зокрема резервуари, що використовуються на АЗС, підлягають перевірці або державній метрологічній атестації відповідно до вимог нормативно-правових актів та нормативних документів з метрології.

Постанова є регуляторним актом, який забезпечить дотримання принципів державної регуляторної політики та сприятиме впорядкуванню діяльності суб'єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

ПРОТЕ:

Водночас уряд зобов'язав великі промислові, енергогенеруючі та теплогенеруючі підприємства негайно перейти на закупівлю природного газу виключно у НАК «Нафтогаз України», заборонивши тим самим можливість вільного вибору постачальника. Це передбачено постановою КМУ № 596. На думку експертів, це рішення - чіткий сигнал до повернення монополії державній компанії, фактична заборона вільного ринку. Подібні заходи ставлять під загрозу виконання контрактів на постачання природного газу, внаслідок чого добувні компанії та незалежні трейдери зазнають збитків, а також абсолютно не відповідають законодавству України і повністю порушують міжнародні зобов'язання України.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини