Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОБЛІКОВУ СТАВКУ ПІДВИЩЕНО

14 листопада 2014, 09:06
151
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Правління Національного банку України прийняло постанову від 12 листопада 2014 року № 719 «Про регулювання грошово-кредитного ринку», якою, зокрема, передбачено встановити з 13 листопада 2014 року облікову ставку в розмірі 14%.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У Нацбанку зазначають, що погіршення ринкових очікувань та подальша девальвація гривні обумовлюють додатковий інфляційний тиск, який залишатиметься підвищеним і на початку наступного року. Також регулятор підкреслив, що, незважаючи на суттєві зусилля реформістів уряду України та НБУ, основні макроекономічні показники мають тенденцію до погіршення.

Згідно з повідомленням НБУ вжиті стабілізаційні заходи вимагають посилення за рахунок застосування інструментів процентної політики у напрямі збільшення внутрішньої вартості гривні. Також зазначається, що збільшення облікової ставки на нинішньому етапі матиме мінімальний вплив на розвиток реального сектору економіки, оскільки кредитна активність банків залишається низькою через підвищений рівень ризиків ділового середовища.

Облікова ставка є базовою щодо інших процентних ставок Нацбанку, зокрема, за нею здійснюються операції з підтримки ліквідності банків на тендерах з рефінансування. Облікова ставка є орієнтиром вартості позикових коштів: змінюючи її розмір, НБУ подає сигнал учасникам ринку про спрямованість грошово-кредитної політики та рішучість намірів належним чином виконувати свою основну функцію із забезпечення стабільності гривні.


Нагадаємо, останній раз НБУ підвищував облікову ставку в липні 2014 року з 9,5% до 12,5% річних.

ПРОТЕ:

Підвищення облікової ставки означає зростання вартості кредитів для бізнесу та населення, а також збільшення всіх договірних платежів, прив'язаних до значення цього індикатора.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини