Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОНДОВИЙ РИНОК ПІД КОНТРОЛЕМ

5 листопада 2014, 09:00
187
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

НКЦПФР продовжує забезпечувати регулювання діяльності емітентів та профучасників ринку цінних паперів відповідно до українського законодавства на всій території держави, у тому числі в окупованому Криму та на окремих територіях Луганської та Донецької областей.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

«Дійсно, питання Криму і Донбасу дуже складне, ми розуміємо і намагаємося вирішити проблеми, пов'язані зі здійсненням професійної діяльності, що виникають у учасників ринку, які перебувають на цій території. У таких своїх рішеннях ми керуємося двома принципами. Перший - це захист інвесторів та держави, другий - максимальне сприяння законній діяльності учасників ринку на цих територіях», - повідомив Голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Так, регулятор фондового ринку усуває перешкоди в роботі своїх територіальних підрозділів, створюючи умови для забезпечення їх діяльності на територіях, повністю підконтрольних українській владі. Крім того, емітентам та профучасникам було запропоновано змінити місцезнаходження на інше в межах юрисдикції України. А тим, хто поки не встиг або не має можливості це зробити, пропонується подавати звіти та регулярну інформацію до Центрального територіального департаменту Комісії в Києві або до структурних підрозділів Донбаського територіального управління, які тимчасово змінили місце локації на інші безпечні населені пункти Донецької та Луганської областей (Маріуполь і Рубіжне), а також місто Харків. «Регулятор доклав максимум зусиль, щоб розташувати їх як можна зручніше для учасників ринку. Це дозволило звести до мінімуму ризики для життя та здоров'я як учасників ринку, так і працівників НКЦПФР, а також залишило ситуацію на фондовому ринку контрольованою Комісією», - зазначив Д. Тевелєв.

Деякі профучасники вже використали можливість перереєстрації за межами окремої території. Так, йдеться про депозитарні установи, торговців цінними паперами та компанії з управління активами, що змінили своє місцезнаходження з Криму та Донецька на Київ.

Нагадаємо, що в цьому напрямі Комісія вже прийняла цілий комплекс рішень, покликаних врегулювати питання в цій частині. Наприклад, згідно з однією з ініціатив, депозитарні установи з Криму ще у березні передали копії реєстрів Національному депозитарію, тим самим зафіксувавши інформацію про всіх власників цінних паперів. Подібний проект рішення вже прийнято і щодо донбаських емітентів. Планується, що незабаром воно буде затверджено.

Також низку рішень було прийнято за бажанням учасників ринку, а саме, за підсумками здійснення операцій з цінними паперами на окупованих територіях, депозитарні установи обов'язково передають копії договорів та інші документи до НДУ. Крім того, регулятор рекомендував проводити збори акціонерів на території держави, підконтрольній українській владі. До того ж Комісія з розумінням ставиться до затримок подання звітності (у разі якщо у учасника ринку є реальні обставини, що заважають подати її вчасно, і він заздалегідь повідомив про це регулятора) і практикує лояльний режим правозастосування за подібні можливі порушення.

ПРОТЕ:
Варто зазначити, що позиція НКЦПФР дещо відрізняється від позиції, наприклад, Мін'юсту, який просто заблокував діяльність держреєстраторів та нотаріусів в Криму та на не контрольованих українською владою територіях Донбасу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини