Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗАОЧНЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ

31 жовтня 2014, 09:06
187
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Із 31 жовтня в Україні вводиться заочне кримінальне провадження за деякими категоріями злочинів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, заочне провадження можливе у справах про зловживання службовим становищем посадовими особами недержавних підприємств, а також у справах про відмивання грошей та фінансування тероризму або сепаратизму.

Перевести справу в режим заочного провадження зможе слідчий суддя за клопотанням прокурора або слідчого, якщо обвинувачений або підозрюваний більше двох разів без поважної причини не з'явився за викликом. При цьому відсутній фігурант справи повинен знаходитися за межами України. Суддя має право відмовити в задоволенні клопотання, якщо слідчий (прокурор) не доведе, що обвинувачений (підозрюваний) умисне ухиляється від слідства.

Якщо провадження переведено в заочний режим, то всі слідчі дії можуть проводитися без повідомлення підозрюваного (обвинуваченого). Також справу може бути передано до суду і надалі розглянуто в заочному режимі, включаючи оголошення вироку. При цьому в заочному провадженні обов'язкова участь захисника.

Крім того, Україна тепер прийматиме до виконання заочні кримінальні рішення, винесені судами інших країн.

ПРОТЕ:

Варто звернути увагу, що порядок залучення захисника Законом не деталізовано, а від прозорості цієї процедури багато що залежить.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини