Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВІЙСЬКОВО-ТРАНСПОРТНИЙ ОБОВ'ЯЗОК

31 жовтня 2014, 09:04
174
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі від 16 жовтня № 5229/6/99-99-19-03-02-15 ДФС роз'яснила питання нарахування ПДВ у разі передачі транспорту в умовах мобілізації.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Податківці пояснюють, що виконання військово-транспортного обов'язку під час мобілізації, якщо не введено правовий режим воєнного або надзвичайного стану, здійснюється згідно з Мобілізаційним планом шляхом безоплатного залучення транспортних засобів підприємств усіх форм власності для забезпечення військових потреб на умовах їх повернення власникам після оголошення демобілізації.

Приймання-передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації, та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів приймання-передачі, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

Слід зазначити, що згідно з Податковим кодексом з метою оподаткування ПДВ постачанням товарів вважається будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін або дарування такого товару, а також і постачання товарів за рішенням суду. Об'єктом такого оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику, на товари, які передаються на умовах товарного кредиту.

У разі залучення транспорту згідно з Мобілізаційним планом не відбувається перехід права власності. Така передача здійснюється на умовах повернення транспортних засобів (тобто відбувається передача в тимчасове користування). Тому в обліку платника ПДВ, що передає в користування такий транспорт, ця передача не визначається як об'єкт оподаткування, оскільки не відбувається операція з постачання товару. Підстави для коригування податкового кредиту або визнання умовного продажу згідно з ПК також відсутні.

Якщо після мобілізації транспорт не повертається підприємству і за нього нараховується компенсація, то вона розглядається як оплата вартості такого транспортного засобу. У цьому разі транспорт визнається проданим за бюджетні кошти, і на дату отримання компенсації мають бути визначені податкові зобов'язання з ПДВ.

ПРОТЕ:

Таким чином, у випадку якщо мобілізований транспортний засіб буде втрачений, підприємство буде зобов'язане сплатити 20% отриманої компенсації як ПДВ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини