Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЛЮСТРАЦІЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ

16 жовтня 2014, 09:06
201
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Із 16 жовтня починає діяти Закон про очищення влади. Таким чином, починається відлік строку для проведення перевірки посадових осіб на предмет можливості подальшого їх перебування при владі.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Вже найближчим часом варто чекати суттєвих усунень з посад в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у керівництві державних підприємств.

До 28 жовтня мають бути звільнені (або, як мінімум, на них має бути складено документи на звільнення) всі ті, хто обіймав при попередньому Президентові посади не нижче заступника міністра, а також був главою місцевої держадміністрації або керував самостійними структурними підрозділами Міндоходів (ДПС, Держмитслужби) та силових органів.

Підставою для звільнення є перебування на визначених Законом посадах протягом року та більше в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

Крім того, передбачено проведення перевірки всіх посадовців органів влади та місцевого самоврядування (окрім тих, що обіймають виборні посади) на наявність у них інших передбачених Законом підстав для заборони на перебування на подібних посадах, у тому числі на предмет відповідності даних майнових декларацій заявленому рівню доходів.

ПРОТЕ:

Більшість люстраційних заходів запрацює не відразу. Спочатку Мін'юст повинен розробити правила проведення перевірки, а Кабмін їх затвердити. На це є час до грудня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини