Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПЛАТНИК ПОДАТКІВ ОНЛАЙН

8 жовтня 2014, 09:02
275
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна фіскальна служба роз'яснила, що таке електронний кабінет платника податків.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету. Зокрема, електронний кабінет надає платникам податків можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно в режимі реального часу, а саме: подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису та переглядати подану податкову звітність; отримувати нагадування про строки подання звітності та сплати податків; отримувати інформацію про особисті реєстраційні дані; подавати заяви й отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків; вести в електронному вигляді книги обліку доходів і витрат; а також переглядати інформацію про стан своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків.


ДФС уточнила, що для роботи в електронному кабінеті платнику податків необхідно отримати електронні цифрові підписи, які видаються акредитованими центрами сертифікації ключів Міндоходів, «Masterkey» або «IBK». Далі потрібно підключитись до Інтернету і зайти до кабінету за адресою kpp.minrd.gov.ua, після чого авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа і розпочати роботу.


При цьому ДФС зазначила низку переваг, пов'язаних з роботою саме в електронному кабінеті. По-перше, при роботі в електронному кабінеті неможливо помилитися в обов'язкових реквізитах поданої декларації, оскільки при створенні податкової звітності ці реквізити заповнюються автоматично даними платника податків, які наявні у базі цих органів фіскальної служби. По-друге, при роботі в кабінеті неможливо надати звітність не в повному обсязі, оскільки звітність приймається пакетом. Більше того, можна перевірити складений звіт на наявність арифметичних помилок. Ще однією перевагою є можливість імпорту з бухгалтерських програм (наприклад, 1-С) електронної звітності та перетворення її в пакет документів з подальшим направленням до органів фіскальної служби. Також електронний кабінет надає можливість подавати заяви й отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості за податками, зборами, платежами, що контролюються органами фіскальної служби.

ПРОТЕ:

Робота в електронному кабінеті має і недоліки. Зокрема, можуть виникати проблеми з доступом до кабінету у разі технічних неполадок.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини