Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

УТИЛІЗАЦІЯ ВІДХОДІВ УПАКОВКИ

30 вересня 2014, 09:04
198
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу проект Закону № 4266а «Про упаковку та відходи упаковки».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Цей законопроект розроблено з метою встановлення правових засад для створення в Україні системи роздільного збирання, комплексної переробки та утилізації відходів упаковки, збільшення обсягів їх використання як вторинної сировини, створення умов для добросовісної конкуренції між суб'єктами госпдіяльності в цій сфері, запровадження європейського досвіду функціонування такої системи.

Документом передбачається введення концепції розширеної відповідальності виробника, яка передбачає, що виробники та імпортери товарів в упаковці несуть відповідальність не лише за якість та безпеку виготовленого продукту, але й за утилізацію відходів упаковки (принцип «забрудник платить»).

Члени Комітету зазначили, що законопроект відноситься до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС, а його прийняття буде важливим кроком у врегулюванні сфери поводження з відходами упаковки.

ПРОТЕ:

Це означає, що виробники та імпортери товарів в упаковці будуть змушені нести додаткові витрати на забезпечення утилізації упаковки або у формі укладення договорів з певними структурами, або у формі виплат державі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини