Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФІНМОНІТОРИНГ У БАНКАХ

25 вересня 2014, 09:02
160
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

НБУ постановою № 593 від 22.09.2014 посилив контроль за дотриманням банками законодавства про фінмоніторинг. Нові правила почали працювати з 24 вересня.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ідеться про те, що здійснення банком ризикової діяльності за умови, що до банку за попередні три роки двічі застосовувалися санкції або заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу, трактуватиметься як систематичне порушення. Таким чином, до такого банку можна буде застосовувати серйозніші санкції.

Тому варто чекати, що банки будуть набагато ретельніше ставитися до перевірки операцій своїх клієнтів на предмет їх відповідності законодавству про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

ПРОТЕ:

Подібні різкі зміни можуть створити можливість тиску на неугодні банки, оскільки раніше про систематичне порушення йшлося лише у разі, якщо до цього протягом року чотири рази застосовувались санкції. Тобто банків, що назбирали по 2 - 3 порушення протягом трьох останніх років, може бути досить багато.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини