Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДОВІДКИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

12 вересня 2014, 09:04
150
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Набрав чинності Закон № 1635-VII, яким внесено зміни до Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон) щодо місця перебування та права на освіту.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Серед іншого Закон було доповнено новим положенням про те, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або які переселилися звідти, за бажанням зможуть отримати довідку, що підтверджує їх місце проживання. Такі довідки видаватимуться за місцем знаходження таких громадян міграційними органами. Для отримання такого документа необхідно пред'явити паспорт або інший документ, що містить відомості про реєстрацію місця проживання (згідно із Законом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»). Також має бути подано письмову заяву, в якій зазначається адреса, за якою громадянину може бути вручена офіційна кореспонденція. Важливо зазначити, що при цьому відомості (відмітка) про місце перебування такої особи не вносяться до його паспорта. Зразки довідки та заяви, а також порядок їх подання будуть затверджені додатково.

ПРОТЕ:

Поява подібної довідки обумовлена тим, що законодавство України не передбачало випадків вимушеного переселення з одного регіону в інший і тому статус переселенців з Криму та зони АТО був не до кінця врегульований - у них виникали труднощі при отриманні медичної допомоги, влаштуванні дітей до шкіл і дитсадків та в інших випадках, коли потрібно звернення за місцем проживання. Дивно лише те, що, приймаючи ключовий у цій сфері Закон, депутати відразу не подумали, як він виконуватиметься на практиці.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини