Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРОЕКТ ЗМІН ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ

12 вересня 2014, 09:05
144
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5043 «Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо створення можливостей для податкової угоди)».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Як зазначається у пояснювальній записці, цей законопроект має на меті звільнення платників податків від фінансової, кримінальної й адміністративної відповідальності у разі виконання певних умов.

Згідно з проектом податкова угода - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та їх (службових) посадових осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу.

При застосуванні процедури податкової угоди платник податків сплачує 5% від суми податку. Тобто 95% суми відповідного податку вважатимуться погашеними. Узгодження досягається шляхом проведення позапланової податкової перевірки протягом 10 днів після надання уточнюючих розрахунків платником податків.

ПРОТЕ:
Напевно, багато хто ще не забув долі попередньої аналогічної ініціативи - законопроекту № 4930. Документ, що в основному влаштовував обидві сторони - і владу, і бізнес, був досить несподівано провалений депутатами при голосуванні. Тому доводиться побоюватися того, щоб і новий проект не повторив цей шлях.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини