Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОБМІННИЙ КУРС ГРИВНІ УТРИМАЮТЬ

5 вересня 2014, 09:02
167
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національний банк України в ході наради з представниками 40 найбільших українських банків домовився з банкірами про утримання обмінного курсу гривні на рівні 12,4 - 12,9 грн./дол. протягом найближчих тижнів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Учасники зустрічі обговорили теперішню ситуацію на валютному ринку, узгодили свої дії з метою збереження тенденції до зміцнення гривні та підтвердили свої наміри сприяти подоланню негативних тенденцій на валютному ринку. Банкіри також відзначили позитивний вплив антикризових заходів Нацбанку на валютний ринок. На думку банкірів, об'єктивним є обмінний курс на рівні 12,4 - 12,9 грн./дол., що склався сьогодні на міжбанку.

Зокрема, замглава Нацбанку Олександр Писарук відмітив, що підвищення регулятором норми з обов'язкового продажу валютної виручки до 100% було необхідним заходом з боку Нацбанку. В той же час, за його словами, такий захід тимчасовий і буде скасований, як тільки стабілізується ситуація.

ПРОТЕ:

Не варто забувати, що в числі адміністративних заходів Нацбанку, окрім 100% продажу валютної виручки, були заборони на валютне кредитування всередині країни та погашення зобов'язань за договорами експорту взаємозарахуванням, а також встановлення обов'язку банків погоджувати з НБУ всі заявки своїх клієнтів на придбання валюти на міжбанку. Таким чином, стабілізація гривні здійснюється за рахунок зниження прибутків експортерів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини