ПРАВОВА ПОДІЯ:
Міністерство РФ у справах Криму підготувало законопроект про розвиток регіону та створення на півострові особливої економічної зони, яка буде схожа на офшор.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
У Криму передбачається ввести інвестиційну пільгу: при розрахунку прибутку в цілях оподаткування вона зменшуватиметься на суми інвестицій в основні засоби на території півострова, а також на відсотки за кредитами, взятими з метою інвестування в Крим. За рахунок цього дозволяється зменшувати суму податку на прибуток, що підлягає сплаті, в межах 50%.
При цьому компанії, що виступили ініціаторами інвестпроектів, на 5 років звільнятимуться від податку на прибуток, на 3 роки - від земельного податку і на 2 роки - від сільгоспподатку. Також для них буде доступною прискорена в два рази амортизація основних засобів.
Одночасно на території Криму на період до 2026 року планується скасувати федеральну частину ставки податку на прибуток. Таким чином, вона становитиме 18% з можливістю зменшення до 13,5% за рішенням Радміну Криму.
Ще одна пільга передбачається для інвесторів, що зареєструвалися на території півострова. За умови, що 75% (і більше) їх прибутку будуть отримані від діяльності в Криму, ставка податку з отриманих ними дивідендів становитиме всього 6%.
Крім того, всі індивідуальні підприємці, що застосовують спрощену схему оподаткування або патентну систему, протягом перших двох років діяльності з моменту реєстрації будуть звільнені від усіх податків.
У цілому, особливо враховуючи те, що Україна також має намір ввести на півострові ВЕЗ, Крим може стати своєрідним східноєвропейським офшором.
ПРОТЕ:
Усі подібні перспективи може зрйнувати той простий факт, що АРК і Севастополь знаходяться в абсолютно невизначеному міжнародному статусі. Отже, реєстрація та робота на їх території пов'язана з багатьма труднощами.