Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ФІНМОНІТОРИНГУ

6 серпня 2014, 09:02
315
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держфінмоніторинг підготував рекомендації для суб'єктів первинного фінансового моніторингу щодо ризиків, пов'язаних з фінансуванням сепаратистських і терористичних заходів, а також щодо механізму проведення аналізу фінансових операцій на наявність підозр, що вони пов'язані або призначені для фінансування тероризму.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Держслужба звернула увагу суб'єктів фінмоніторингу, що при встановленні ділових відносин останній повинен визначати рівень ризику клієнта за відповідними критеріями, зокрема за типом клієнта, географічним розташуванням країни реєстрації клієнта або установи, через яку він здійснює передачу активів, видом товарів і послуг.


Зокрема, до клієнтів з високою категорією ризику відносяться клієнти, включені до Переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності або щодо яких застосовані міжнародні санкції, а також клієнти, щодо яких у суб'єкта виникають підозри, що вони здійснюють або причетні до фінансування тероризму.

Так, Держфінмоніторинг радить звертати особливу увагу на клієнтів:

- які проводять операції з грошовими коштами або іншим майном виключно через представника, який діє за дорученням;

- які здійснюють розрахунки за операціями з використанням інтернет-технологій, електронних платіжних систем, систем грошових переказів або інших альтернативних систем віддаленого доступу, які роблять неможливим проведення повною мірою ідентифікації відправника;

- діяльність яких пов'язана з інтенсивним обігом готівкових коштів;

- неприбуткових або благодійних організацій;

- публічних діячів або пов'язаних з ними осіб, у тому числі з широкими владними повноваженнями;

- резидентів країн, які підтримують терористичну діяльність.

З метою встановлення країн, що підтримують міжнародну терористичну діяльність, суб'єкти мають право використовувати будь-які офіційні засоби масової інформації, включаючи інтернет-сторінки держорганів.

У цілому Держфінмоніторинг рекомендує підприємствам відмовляти в проведенні фінансової операції, щодо якої виникли підозри, що вона пов'язана або призначена для фінансування тероризму, та повідомляти про це Держфінмоніторинг протягом 1 робочого дня.

ПРОТЕ:

Наведений Держфінмоніторингом перелік підозрілих осіб досить широкий, щоб блокувати і цілком законні операції. Приміром, діяльність будь-якого підприємства, що обслуговує населення, явно пов'язана з інтенсивним обігом готівки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини