Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

СПОЖИВЧЕ КРЕДИТУВАННЯ

6.08.2014, 09:05
89
0

Засади споживчого кредитування врегулюють окремим законом
Засади споживчого кредитування врегулюють окремим законом

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про споживче кредитування», яким пропонується визначити загальні правові й організаційні засади споживчого кредитування в Україні.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Основною метою законопроекту є посилення захисту прав і законних інтересів споживачів та кредитодавців, створення належного конкурентного середовища на ринках фінансових послуг і забезпечення умов для розвитку економіки України, підтримки вітчизняного товаровиробника.

Прийняття документа дозволить:

- убезпечити споживачів фінансових послуг від ризиків порушення їх прав завдяки наданню їм повної та прозорої інформації для прийняття рішення, встановленню відповідальності фінансових установ за порушення прав споживачів фінансових послуг;

- забезпечити надійність банківської та фінансової системи через неможливість видачі кредитів споживачам з неналежною кредитоспроможністю;

- створити дієвий захист прав споживачів фінансових послуг шляхом урегулювання питань повноважень держорганів.

Крім того, прийняття проекту сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством ЄС.

ПРОТЕ:

Уже існує чимало документів, що регламентують питання видачі кредитів населенню. І тому є ризик, що новий закон суттєво заплутає ситуацію, як це вже не раз відбувалося при прийнятті документів, які частково дублюють ті, що раніше діяли.


Увійдіть, щоб залишити коментар