Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАДЗВИЧАЙНИЙ РЕЖИМ РОБОТИ БАНКІВ

28 липня 2014, 09:05
185
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Набула чинності Інструкція щодо організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі, затверджена постановою Правління Нацбанку від 22.07.2014 р. № 435. На підставі цього документа з 24 липня вже введено надзвичайний режим роботи банківської системи в Донецькій, Луганській областях і Автономній Республіці Крим.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Таке рішення зумовлено військовою ситуацією в країні, яка робить неможливою роботу банківської системи в звичайному режимі, і ставить за мету забезпечити фінансування потреб держави та життєдіяльності населення.

Регулятор допускає в умовах надзвичайної ситуації використання для передачі інформації електронної пошти, телефонного зв'язку або інших засобів замість спеціальних засобів комунікації з банками.

У разі надзвичайного режиму банки повинні за необхідності забезпечити проведення операцій у святкові, вихідні дні та неробочий час.

Вони також можуть здійснювати операції за рахунками банків, роботу яких в СЕП припинено, понад залишок засобів на їхніх рахунках (овердрафт) після узгодження з Нацбанком розміру овердрафту.

Передбачено, що банки можуть не застосовувати такі принципи бухгалтерського обліку, як безперервність, нарахування прибутків і витрат та оцінка. Також банки можуть не нараховувати амортизацію активів і не формувати резерви на покриття можливих втрат за активами і за позабалансовими зобов'язаннями.

Правління Нацбанку може змінити окремі норми щодо організації та функціонування валютного ринку, міждержавних розрахунків, здійснення валютних операцій (торгових, неторгових та операцій, пов'язаних з рухом капіталу), переміщення валютних цінностей через митний кордон України тощо.

ПРОТЕ:

Клієнтам банків варто мати на увазі, що в особливих умовах обслуговуючі банки можуть у будь-який момент змінити свій графік роботи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини