Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗАХИЩАЄМОСЯ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ ВІЙНІ

28 липня 2014, 09:07
200
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держкомтелерадіо проінформував про правові заходи, що вживають у зв'язку з інформаційною агресією з боку Російської Федерації. Ці заходи можуть торкнутися українських провайдерів програмної послуги та друкованих ЗМІ, які потурають пропаганді національної ворожнечі, насильницькій зміні конституційного ладу, погрозам територіальної цілісності України та образам за національною ознакою.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ці заходи не обмежуються переглядом переліку російських телеканалів, які можуть транслюватися в Україні. Так, Держкомтелерадіо пригрозив провайдерам програмної послуги позбавленням ліцензії у судовому порядку, якщо вони незаконно ретранслюватимуть російські телеканали, які нещодавно потрапили до списку заборонених в Україні. Щоб уникнути позбавлення ліцензії, Держкомтелерадіо вимагає від таких провайдерів припинити незаконну діяльність. Також Держкомтелерадіо постійно здійснює моніторинг друкованих ЗМІ на предмет закликів до посягання на конституційний лад і територіальну цілісність, захоплення державної влади, пропаганди війни, сепаратизму і тероризму. Якщо такі заклики будуть виявлені, інформація про це негайно потрапить до правоохоронних органів.

Окрім цього, Держкомтелерадіо ініціює зміни в законодавстві, пов'язані з інформаційною безпекою. Серед запропонованих нововведень: акредитація в МЗС іноземних ЗМІ і нове повноваження Національної ради з питань телебачення та радіомовлення щодо подання позову до суду про тимчасове припинення поширення іноземних телерадіопрограм.

ПРОТЕ:

Головне, щоб чиновники, захопившись боротьбою із загрозами національній безпеці, не перетворили її на полювання на відьом або спосіб заробити.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини