Національний депозитарій України (НДУ) почав надавати додаткову послугу. Юридичні особи можуть звертатися до НДУ як до довіреної особи для отримання, продовження і відновлення коду LEI. Наявність у юрособи міжнародного коду ідентифікації LEI (Legal Entity Identifier) - обов'язкова умова для придбання і продажу іноземних цінних паперів, розміщення фінансових інструментів на зарубіжних фондових ринках, надання фінансових послуг іноземним клієнтам і інших транзакцій за межами України.
Для отримання коду клієнту потрібно надати НДУ необхідний пакет документів в паперовому вигляді. У разі збільшення попиту на послугу, можливий перехід на електронний документообіг з цифровим підписом. Термін виконання заявки вказано 12 днів. Призначення нового коду через НДУ коштує 95 євро. Потрібно враховувати, що ще приблизно стільки ж буде коштувати щорічне продовження коду.
Нагадаємо, що LEI - це 20-символьний ідентифікатор. Ініціаторами його створення і впровадження є країни Великої двадцятки (G20). Загальнодоступна база даних про LEI - це свого роду міжнародний безкоштовний довідник і джерело інформації про юросіб по всьому світу. Реєстраційний номер юридичної особи не може замінити код LEI, і навпаки. З 3 січня 2018 року цей код є обов'язковим для всіх юридичних осіб, які здійснюють операції з фінансовими інструментами на торгових майданчиках Європейської економічної зони. Якщо клієнт не надасть LEI, банк відмовить у здійсненні операції.
Для отримання коду LEI необхідно звернутися до будь-якого акредитованого локального операційного підрозділу (LOU), якому надано право присвоювати, перевіряти і продовжувати LEI коди (в Україні поки немає таких організацій). Акредитує їх Глобальний фонд ідентифікації юридичних осіб (Global Legal Entity Identifier Foundation, GLEIF).
Фізичним особам отримувати LEI не потрібно.