Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Національний депозитарій пропонує себе в якості посередника

14 серпня 2018, 16:22
432
0
Реклама

Національний депозитарій України (НДУ) почав надавати додаткову послугу. Юридичні особи можуть звертатися до НДУ як до довіреної особи для отримання, продовження і відновлення коду LEI. Наявність у юрособи міжнародного коду ідентифікації LEI (Legal Entity Identifier) - обов'язкова умова для придбання і продажу іноземних цінних паперів, розміщення фінансових інструментів на зарубіжних фондових ринках, надання фінансових послуг іноземним клієнтам і інших транзакцій за межами України.
Для отримання коду клієнту потрібно надати НДУ необхідний пакет документів в паперовому вигляді. У разі збільшення попиту на послугу, можливий перехід на електронний документообіг з цифровим підписом. Термін виконання заявки вказано 12 днів. Призначення нового коду через НДУ коштує 95 євро. Потрібно враховувати, що ще приблизно стільки ж буде коштувати щорічне продовження коду.
Нагадаємо, що LEI - це 20-символьний ідентифікатор. Ініціаторами його створення і впровадження є країни Великої двадцятки (G20). Загальнодоступна база даних про LEI - це свого роду міжнародний безкоштовний довідник і джерело інформації про юросіб по всьому світу. Реєстраційний номер юридичної особи не може замінити код LEI, і навпаки. З 3 січня 2018 року цей код є обов'язковим для всіх юридичних осіб, які здійснюють операції з фінансовими інструментами на торгових майданчиках Європейської економічної зони. Якщо клієнт не надасть LEI, банк відмовить у здійсненні операції.
Для отримання коду LEI необхідно звернутися до будь-якого акредитованого локального операційного підрозділу (LOU), якому надано право присвоювати, перевіряти і продовжувати LEI коди (в Україні поки немає таких організацій). Акредитує їх Глобальний фонд ідентифікації юридичних осіб (Global Legal Entity Identifier Foundation, GLEIF).
Фізичним особам отримувати LEI не потрібно.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини