Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які справи приймає до розгляду Верховний суд?

15 серпня 2018, 16:24
255
0
Реклама

Верховний суд має право відмовити у відкритті касаційного провадження у справах незначної складності (малозначних). Такими в адміністративному законодавстві є справи, у яких характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин. Окрім того, до таких віднесені справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі - 176200 грн).

Про це йдеться у рішенні Верховного суду від 19.07.2018 в адміністративній справі №П/811/1170/16 за позовом державного вищого навчального закладу про стягнення з фізичної особи витрат, пов'язаних з її утриманням у ВНЗ. В даному випадку сума позова була менше порогової і скаржник не зазначив та не обґрунтував виняткових обставин для перегляду цієї справи у касаційному порядку.

Колегія суддів звернула увагу на те, що переглядаючи справу в касаційному порядку, Верховний суд виконує функцію «суду права», що розглядає спори, які мають найважливіше (принципове) значення для суспільства та держави.

Призначення Верховного суду як найвищої судової установи в Україні - це, насамперед, сформувати обґрунтовану правову позицію стосовно застосування всіма судами конкретної норми матеріального права або дотримання норми процесуального права, що була неправильно використана будь-яким судом. Тобто спрямувати судову практику в сторону єдиного і правильного правозастосування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини