Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перекази на 30 тис. грн і більше будуть персоніфіковані

17 серпня 2018, 16:32
240
0
Реклама

Мінфін оприлюднив проект закону, яким пропонується внести низку змін у сфері протидії легалізації доходів, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. Проект імплементує в національне законодавство окремі норми європейського права.

Пропонується проводити повну ідентифікацію (місце проживання, серія і номер паспорта, ідентифікаційний код) осіб при переказі коштів без відкриття рахунків на суму від 30 тис. грн. За умови меншої суми достатньо вказувати прізвища та ініціали платника та отримувача, обліковий номер фінансової операції.

Ці вимоги не поширюються на операції зняття коштів з власного рахунку, переведення коштів з метою сплати податків, штрафів, комунальних платежів, при використанні електронних грошей для оплати товарів або послуг, переведення менше 30 тис. грн для оплати товарів або послуг (за умови, що платіжна система може відстежити переказ коштів і визначити особу, яка уклала договір з одержувачем про поставки товарів або надання послуг), а також на операції, що здійснюються операторами послуг платіжної інфраструктури.

Крім того, передбачається підвищення порога операцій, які підпадають під фінмоніторинг, зі 150 до 300 тис. грн.

До переліку суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які будуть повідомляти Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, додаються особи, які надають інформаційно-консультаційні послуги з питань оподаткування.

Заплановано поступовий перехід на ризик-орієнтований підхід при поданні інформації про підозрілі фінансові операції, удосконалення процедури визначення бенефіціарних власників компаній.

До порушників застосовуватимуться заходи впливу від письмового застереження та штрафних санкцій у розмірі до 10 млн неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до анулювання ліцензії.

Заплановано поступовий перехід на ризик-орієнтований підхід при поданні інформації про підозрілі фінансові операції, удосконалення процедури визначення бенефіціарних власників компаній.

До порушників застосовуватимуться заходи впливу від письмового застереження і штрафних санкцій у розмірі до 10 млн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до анулювання ліцензії.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини