Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українським портам обіцяне цифрове майбутнє

21 серпня 2018, 08:39
225
0
Реклама

На брифінгу міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про те, що в найближчому майбутньому порти Миколаїв, Одеса та «Південний» запровадять систему e-Port 4.0, при цьому окремі її компоненти працюватимуть на базі технології блокчейн.

Успішним пілотним проектом системи став порт «Ольвія» (Миколаїв), де його реалізація дозволила суттєво прискорити оформлення вантажів та скоротити терміни їх обробки.

Запровадження компонентів блокчейн у системі e-Port 4.0 покликане унеможливити підробку чи фальсифікацію транзакцій: інформація захищається криптографічно і зберігається на комп'ютерах зі спеціальним програмним забезпеченням.

Запорукою ефективності запровадження системи є залучення до її впровадження морських портів, стивідорних компаній та «Укрзалізниці». Заявлено, що у перспективі національна система зможе бути інтегрована у світові цифрові коридори і екосистеми.

Наступним же етапом, за словами міністра, повинна стати підготовка в українських портах концесійних проектів з участю іноземних компаній.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини