Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уніфікація вантажних залізничних тарифів чи їх приховане підвищення?

23 серпня 2018, 08:09
506
0
Реклама

У Державній регуляторній службі (ДРС) відбулось обговорення проекту наказу Мінінфраструктури, яким передбачено внесення зміни до тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у вигляді уніфікації тарифів на перевезення порожніх вагонів. Ця пропозиція викликала різке неприйняття у вантажовідправників і частини експертів, тому участь в обговоренні взяли представники Мінекономрозвитку, АМКУ, «Укрзалізниці», гірничо-металургійної галузі, бізнес-асоціацій та зернотрейдерів.

На сьогодні на перевезення порожніх вагонів встановлено розподіл тарифів на три класи залежно від того, з-під вивантаження якого вантажу порожній вагон слідує під завантаження, в ремонт, на промивання тощо. На думку авторів ініціативи, виконання цих перевезень не має технічних або технологічних відмінностей, здійснюється з однаковими витратами і тому вимагає застосування єдиного тарифу.

Разом з тим, представники бізнесу вважають, що таким чином УЗ підвищить тарифи на вантажні перевезення на 25-40%, що коштуватиме для промисловців близько 5 млрд грн на рік. Це відбуватиметься на фоні попереднього підвищення тарифів на перевезення та зміни процедури визначення плати за використання власних вагонів, що призвело до перевитрат бізнесу у 19 млрд грн. за останні дев'ять місяців.

За результатами обговорення ДРС має намір підготувати листа Мінінфраструктури з обґрунтуванням необхідності додаткового аналізу проекту наказу. ДРС також підтримала ініціативу бізнес-спільноти щодо створення окремого державного органу - регулятора у сфері транспортних тарифів.

Нещодавно Європейська бізнес асоціація звернулася з листом до керівництва УЗ і Державної регуляторної служби, в якому йшлося про невиважену тарифну політику державного монополіста, яка призводить до суттєвих фінансових втрат українського бізнесу, про що ми писали раніше.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини