У Державній регуляторній службі (ДРС) відбулось обговорення проекту наказу Мінінфраструктури, яким передбачено внесення зміни до тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у вигляді уніфікації тарифів на перевезення порожніх вагонів. Ця пропозиція викликала різке неприйняття у вантажовідправників і частини експертів, тому участь в обговоренні взяли представники Мінекономрозвитку, АМКУ, «Укрзалізниці», гірничо-металургійної галузі, бізнес-асоціацій та зернотрейдерів.
На сьогодні на перевезення порожніх вагонів встановлено розподіл тарифів на три класи залежно від того, з-під вивантаження якого вантажу порожній вагон слідує під завантаження, в ремонт, на промивання тощо. На думку авторів ініціативи, виконання цих перевезень не має технічних або технологічних відмінностей, здійснюється з однаковими витратами і тому вимагає застосування єдиного тарифу.
Разом з тим, представники бізнесу вважають, що таким чином УЗ підвищить тарифи на вантажні перевезення на 25-40%, що коштуватиме для промисловців близько 5 млрд грн на рік. Це відбуватиметься на фоні попереднього підвищення тарифів на перевезення та зміни процедури визначення плати за використання власних вагонів, що призвело до перевитрат бізнесу у 19 млрд грн. за останні дев'ять місяців.
За результатами обговорення ДРС має намір підготувати листа Мінінфраструктури з обґрунтуванням необхідності додаткового аналізу проекту наказу. ДРС також підтримала ініціативу бізнес-спільноти щодо створення окремого державного органу - регулятора у сфері транспортних тарифів.
Нещодавно Європейська бізнес асоціація звернулася з листом до керівництва УЗ і Державної регуляторної служби, в якому йшлося про невиважену тарифну політику державного монополіста, яка призводить до суттєвих фінансових втрат українського бізнесу, про що ми писали раніше.