Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк посилив відповідальність за неефективні системи управління ризиками

11 вересня 2018, 17:50
234
0
Реклама

Правління НБУ затвердило постанову №98, якою посилив відповідальність банків за недотримання вимог щодо створення ефективних систем управління ризиками.

Згідно Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах, затвердженому постановою правління НБУ від 11.06.18 №64, НБУ матиме право обмежити, зупинити чи припинити окремі види здійснюваних банком операцій. Тепер до підстав для цього віднесено визнання неефективною системи управління ризиками банку. Такий висновок може бути зроблений результатами оцінки життєздатності бізнес-моделі банку, аналізу наданих банком фактичних та прогнозних даних балансу, звіту про прибутки та збитки, операцій з пов'язаними з банком особами, складових регулятивного капіталу.

Пункт 5 Положення встановлює, що банк самостійно створює систему управління ризиками, що відповідає його розміру, бізнес-моделі, масштабу діяльності та операцій, забезпечує виявлення, оцінку, моніторинг, звітування, контроль та пом'якшення всіх суттєвих ризиків з метою визначення величини капіталу, необхідного для їх покриття.

Зміни набули чинності з 11 вересня 2018 року.

Нагадаємо, що нещодавно Нацбанк розробив Методичні рекомендації з управління ризиками в платіжних системах, створених банками та небанківськими установами України.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини