Державною службою з питань праці розроблено критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначатиметься періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Документ являє собою систематизований перелік критеріїв у таких сферах:
- промислова безпека, охорона та гігієна праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення;
- зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
- заходи державного гірничого нагляду.
За кожною сферою оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, визначаються їх бальні показники. За сумою балів суб'єкти господарської діяльності розподіляються на три групи: від 41 до 100 - високий ступінь ризику; від 21 до 40 - середній ступінь; від 0 до 20 балів - незначний.
Планові заходи державного нагляду у відповідній сфері державного нагляду здійснюватимуться за діяльністю суб'єкта господарювання, яка віднесена до:
Якщо ступень ризику високий, то планові заходи нагляду і контролю здійснюватимуться не частіше одного разу на два роки; при середньому ступеню - не частіше одного разу на три роки; при незначному - не частіше одного разу на п'ять років.
Критерії розроблені в рамках Стратегії реформування системи державного нагляду (розпорядження КМУ від 18.12.2017 №1020-р), якою передбачається запровадження ризик-орієнтованого підходу до проведення заходів державного нагляду.