Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні може бути створений банк ДНК

2 жовтня 2018, 08:53
774
0
Реклама

МВС розробило законопроект, яким передбачається створення системи державної реєстрації геномної інформації людини та створення відповідної автоматизованої інформаційно-пошукової система (АІПС).

Передбачається, що в обов'язковому порядку до АІПС буде вноситись геномна інформація стосовно осіб, які підозрюються, обвинувачуються, відбувають покарання або мають незняту чи непогашену судимість за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, а також усіх категорій злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості особи. Крім того, у базі накопичуватиметься неідентифікована геномна інформація біологічних матеріалів з місць нерозкритих злочинів та невпізнаних трупів людей.

Також в обов'язковому порядку відбиратиметься біологічний матеріал у громадян, професійна діяльність яких пов'язана з ризиком для життя (військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, члени екіпажів повітряних суден, рятувальники).

Добровільна державна реєстрація геномної інформації громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, проводитиметься на підставі їх письмової заяви. Така реєстрація здійснюватиметься на платній основі. Подібна інформація на підставі тих же ж заяв може і вилучатись з АІПС.

В залежності від категорії осіб біологічний матеріал, що містить геномну інформацію, зберігатиметься у адміністратора АІПС, у матеріалах кримінальних проваджень, в особових справах. Термін зберігання складатиме 75 років, якщо інше не передбачене законом.

Контроль за додержанням законодавства під час проведення державної реєстрації геномної інформації здійснюватиме Уповноважений ВРУ з прав людини.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини