Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес згоден на виплату податкового авансу

12 жовтня 2018, 15:17
151
0
Реклама

Союз українських підприємців (СУП), який об'єднує понад 600 компаній, підтримує включення до перехідних положень законопроекту №8557 про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК) умови про обов'язок платників податків ПнВК в перший рік впровадження зазначеного податку в якості авансового платежу виплатити 50% податку на прибуток за підсумками 2018 року.

«Ми з розумінням ставимося до тривалого і складного процесу переговорів з МВФ і труднощів пошуку в передвиборний період компенсаторів у вигляді скорочення бюджетних витрат. Тому вважаємо прийнятною пропозицію щодо сплати авансового внеску з податку на виведений капітал», - вказується в офіційному повідомленні СУП.

У разі невикористання протягом 2019 року даної авансової суми вона буде врахована в якості сплати податкових зобов'язань за ПнВК в наступні роки, відзначається в повідомленні.

Одночасно СУП наполягає на внесенні законопроекту №8557 на розгляд парламенту: «Затягування з включенням його до порядку денного засідання ВР вбиває надії бізнесу на прийняття його і впровадження з 1 січня 2019 року».

При цьому експерти СУП негативно ставляться до ідеї введення ПнВК тільки для підприємств малого та середнього бізнесу: «Поетапне впровадження унеможливить швидке реформування ДФС, оскільки не відбудеться спрощення адміністрування. Навпаки, воно може ускладнитися за рахунок необхідності в додатковому контролі операцій між платниками ПнВК і податку на прибуток».

Бізнес-асоціація також вважає недоцільними можливі зміни в оподаткуванні дивідендів, які виплачуються одним платником ПнВК іншому.

Додатково про авансовий платіж при введенні ПнВК можна прочитати тут.

Відзначимо, що негативне ставлення до ПнВК днями висловила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен. В інтерв'ю «Економічній правді» вона сказала: «Введення ПнВК скоротить дохідну частину бюджету на 1,5% ВВП. Фіскальна ситуація, яка і так складна, стане ще складніше. В Україні ми не бачимо можливостей для реалізації цієї заміни. Введення ПнВК вигідно лише дуже обмеженому колу впливових осіб».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини