Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податок на виведений капітал: компроміс, якого бути не може

23 жовтня 2018, 10:07
409
0
Реклама

Олександр Шемяткін, партнер юридичної фірми KM Partners, написав у себе в фейсбуці: «Так ось, з ПнВК нас «послали». Послав Мінфін зі своїми кулуарними радниками, зробившими в переговорах з МВФ все, щоб формулювання в меморандумі були непідйомні для ПнВК.
По суті, пропонується ввести податок на умовах, які спочатку настільки дискредитують базові ідеї, що це буде провал моделі. Провал, який клерки з МВФ зможуть використовувати, щоб надалі дискредитувати ідею і не дати їй бути використаною в інших країнах.
Пропозиція ввести ПнВК тільки для МСБ - це ідея, призначена тільки для того, щоб дискредитувати модель. Чому не можна вводити тільки для МСБ, докладніше тут.

Три місяці роботи робочої групи в Мінфіні з пошуку компенсаторів - це сценарій по затягуванню часу до появи меморандуму з його заборонними формулюваннями для ПнВК. Компенсатори Мінфін не шукав, що я передбачив відразу.

Підставив Мінфін Президента? Не те слово, як підставив. Але це його справа з Мінфіном. Вони його підставили, нехай він з ними і розбирається.
ПнВК в тому чи іншому вигляді буде поширюватися по світу. І Україна зі своєю нездатністю до радикальних реформ не повинна перешкодити цьому процесу. А саме це і станеться, якщо ПнВК буде введений тільки для МСБ.
Навіть три роки волонтерства не варті того, щоб піти на черговий половинчастий крок, який дискредитує прекрасну ідею. Щоб черговий писака в черговий країні з карликової економікою, але гігантської корупцією не використовував український досвід як аргумент, чому не можна застосувати ПнВК або його аналог. Саме так робили наші писаки, які посилалися на досвід Молдови. Але проблема в тому, що там нічого подібного ПнВК не було. Доводилося брехати. А якщо Україна зробить те, що пропонує меморандум, то брехати не доведеться, буде реальний приклад дискредитованої ідеї.
ПнВК пропонує ефективні механізми, що перешкоджають виведенню капіталу без сплати податків. Перешкоджаючи введенню ПнВК, Мінфін кришує схеми виведення.
Але головне, це перешкоджання реалізації закладеної в ПнВК моделі поведінкової економіки, спрямованої на детінізацію, рівне оподаткування і стимулювання інвестицій.
Чи хотів бізнес ПнВК? Хотів, але скромно. Боротьби було мало. Її листами не виграєш. Можна критикувати цих та чекати інших. А потім критикувати інших і чекати третє. Можна, але тільки дочекаєтеся чи не ви і навряд чи ваші діти.
ПнВК - це тільки один з прикладів неготовність до реальних реформ і боягузтва реформаторів. Таких прикладів вистачає.
Знаєте, що таке свобода? Це коли три роки тягнеш на межі можливостей ідею, щоб вона стала реальністю і стаєш рабом цієї ідеї. А потім ти її відпускаєш.
Це був цікавий досвід, який загартував і дав можливість поглянути на суспільство в різних зрізах. Картина не радісна. Люди подрібнювали, за ними дрібніє країна.
Чи ставить меморандум кінець в історії з ПнВК?
Можу сказати змученому невизначеністю бізнесу, що платники податку на прибуток продовжать платити цей податок і в 2019 році.
Кому треба, ми передали, як вирішити питання з ПнВК і меморандумом, з його підказаними з Мінфіну заборонними формулюваннями. У влади ще є шанс показати здатність на реформи.»

Фото - «Живий журнал»

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини