Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Європа має намір відмовитись від пластикового посуду

26 жовтня 2018, 09:45
243
0
Реклама

24 жовтня Європарламент підтримав введення заборони на використання одноразової пластикової продукції. Основним аргументом для цього стало масштабне забруднення нею вод Світового океану.

Йдеться про пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, тарілки та столові прибори (включно з «мішалками» для кави), кріплення для повітряних кульок. Скороченню також підлягають пластикові контейнери для їжі та стаканчики.

Ініціатором заборони ще у травні виступила Єврокомісія. Очікується, що після проходження усіх необхідних процедур, на території всього ЄС заборона набуде чинності з 2021 року. Вона також може стати частиною національного законодавства Великобританії.

Формуючи перелік, євродепутати виходили із наявності альтернативи: паперу, картону, бамбуку. Кількість тих виробів, які повністю замінити не вийде, буде скорочена: упаковки для бургерів та сандвічів - на 25% до 2025 року, використання пластику у сигаретних фільтрах - на 50% до 2025 року і на 80% до 2030 року. Також до 2025 року планують переробляти 90% пластикових пляшок, адже вони, разом із кришками, складають близько 20% усього «морського» пластику.

За матеріалами ВВC

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини