Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Єгипетські порти можуть стати доступнішими

6 листопада 2018, 08:01
367
0
Реклама

Адміністрація морських портів України підписала меморандум про співпрацю з двома провідними портами Єгипту - Олександрією та Даміеттою. Надалі планується створення двосторонньої робочої групи за участю шиппінгових компаній, трейдерів, портових операторів. Її завданням буде обговорення спільних інвестиційних проектів і збільшення вантажообігу між країнами.

На сьогодні Єгипет один з основних імпортерів для України. За даними Державної служби статистики товарообіг між нашими країнами за вісім місяців 2018 року склав 1,2 млрд дол., з яких близько 1,13 млрд - український експорт.

Начальник Одеської філії ДП «АМПУ» (адміністрації Одеського морського порту) Ігор Ткачук зазначив, що на сьогодні вантажообіг лише одеського порту з портами Єгипту складає 4,5 млн т на рік, більше половини з яких - аграрна продукція. Олександрійський порт з 15 млн т вантажів на рік на сьогодні обслуговує 80% всього обсягу зовнішньоторговельних вантажів Єгипту. Порт Даміетта має у своєму розпорядженні термінали для генеральних і насипних вантажів. Згідно з концепцією розвитку його потужність з перевалки зерна повинна збільшитись до 7,5 млн т. Окрім того, на території порту діють завод з виробництва зрідженого природного газу, контейнерний термінал, завод мінеральних добрив.

Збільшення морських вантажоперевезень між країнами сприятиме не лише розширенню експортного потенціалу українських підприємств, а й дозволить їм виходити на ринки африканських країн, що не мають безпосереднього виходу до моря. У випадку успішної реалізації цілей меморандуму такий досвід може бути використаний у співпраці з іншими прибережними країнами Африки, що динамічно розвиваються, наприклад Нігерією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини