Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із удосконаленням Системи BankID змінено порядок фінансового моніторингу

6 листопада 2018, 08:29
235
0
Реклама

На початку жовтня Національний банк розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізичних осіб через Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб BankID (Система BankID), затвердивши нову редакцію Положення про Систему. Вона, зокрема, дозволяє фізичним особам, окрім адміністративних, отримувати дистанційно й банківські послуги, у тому числі відкривати рахунки.

Цей механізм передбачає, що вперше ідентифікація фізичної особи має проводитися за її присутності одним з банків-учасників системи, і вже після цього ідентифікація може здійснюватись дистанційно банками, в яких особа обслуговується (bank-to-bank).

При цьому для надання банківських послуг обов'язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу, а саме: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; Система BankID; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

Змінами, запровадженими постановою правління НБУ від 01.11.2018 року в Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, що вступили в силу з 05.11.18 передбачено, що відповідальність за належне здійснення ідентифікації та вивчення клієнта покладається як на банк, який здійснив ідентифікацію, так і на банк, що використовує інформацію, отриману за допомогою BankID.

Зі свого боку банк зобов'язаний забезпечити у своїй діяльності належне управління ризиками з метою запобігання використання послуг, що він надає, для легалізації кримінальних доходів та фінансування тероризму.

Крім того, Нацбанк удосконалив порядок погодження відповідальних за здійснення фінансового моніторингу працівників банків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини