Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З відходами поводитимуться згідно ієрархії

13 листопада 2018, 12:03
225
0
Реклама

Мінприроди оприлюднило законопроект «Про управління відходами», що визначає головні напрями державного регулювання у сфері управління відходами з урахуванням європейських стандартів. В цілому цей документ відображає положення Національної стратегії поводження з відходами.

Пропонується, зокрема, запровадити ієрархію та систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях. Так, видаленню відходів, як кінцевій фазі у ієрархії передуватимуть запобігання їх утворенню, підготовка до повторного використання, рециклінг та інші операції з відновлення (у т. ч. відновлення з виробленням енергії).

Передбачено створення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами. Він відповідатиме, у тому числі, за ведення електронної інформаційної системи управління відходами, яка складатиметься з трьох підсистем: звітності, надання адмінпослуг та реєстрів.

Впровадження Національного переліку відходів на заміну Державному класифікатору відходів повинно сприяти гармонізації переліку відходів з європейським. Він буде застосовуватися в системі обліку та звітності у сфері управління відходами.

Окрім того, законопроектом пропонується значно посилити адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері управління відходами, змінивши відповідні статті Кодексу про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що нещодавно Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила нові форми звітності у сфері перероблення побутових відходів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини