Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Білорусь хоче стати морською державою

14 листопада 2018, 09:46
166
0
Реклама

Ми вже писали про те, що Білорусь активізувала переговори з Туреччиною про створення вантажного сполучення по Дніпру. Ця ідея раніше обговорювалася також і з українською стороною.

Наразі плани стали більш предметними: відбулися переговори білоруської влади з турецькими підприємцями про перспективи будівництва в селі Нижні Жари (Гомельська область) порту з виходом до Дніпра і далі - у Чорне море. Турецька сторона (компанія Derin Shipping & Trading Co) умовою реалізації проекту бачить гарантії з білоруської сторони щодо завантаженості порту.

Очікується, що основний обсяг вантажообігу забезпечать Петриківський гірничо-збагачувальний комбінат (проект «Білоруськалію», потужність - близько 2 млн тонн хлоркалія на рік), що будується в Гомельській області та експорт нафтопродуктів (поблизу Гомеля розташований Мозирський НПЗ). Також можливе транспортування граніту з глушкевичивського родовища, м'ясомолочної продукції.

Про зацікавленість української сторони свідчить те, що перспективи будівництва порту і проходження білоруських вантажів на кораблях класу «ріка-море» по Дніпру в Чорне море обговорювалися на I Форумі Білорусі та України, що відбувся 25-26 жовтня в Гомелі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини