Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підвищення доступності за рахунок датчиків і пандусів

14 листопада 2018, 13:03
596
0
Реклама

Мінрегіон планує найближчим часом прийняти нові ДБН щодо улаштування пандусів. Передбачає, що вони повинні будуть мати неслизьку поверхню та поручні контрастного кольору з обох боків.

Пандуси будуть розміщувати:

- зовнішні - біля входу до будівель та на шляхах руху до них (нахил - до 8%);

- внутрішні - поряд із сходами всередині будівель (до 10-12%).

Крім того, до кінця цього року планується затвердити ДБН щодо обов'язкового проектування тактильних, візуальних елементів доступності та звукових оповіщувачів в інфраструктурі населених пунктів, житлових і громадських будівлях. Всі вони призначені для людей з вадами зору.

Тактильні елементи призначені для самостійного орієнтування людей з вадами зору всередині будівель і на вулицях. Вони діляться на тактильні підлогові смуги та інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля. Візуальні елементи сприяють безпечному орієнтуванню всіх груп населення, вони представляють собою виділені контрастними кольорами знаки, інформаційні таблички, інформатори і покажчики, які розміщуються вздовж вулиць, на вході і всередині будівель. Звукові оповіщувачі вказують на необхідний напрям руху, об'єкт або послугу.

Проекти нових ДБН розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини