Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якщо не можна запобігти – потрібно очолити

14 листопада 2018, 17:45
211
0
Реклама

14 листопада глава МВФ Крістін Лагард, під час виступу на конференції Singapore Fintech Festival, висловила думку, що уряди повинні замислитись над випусками власних криптовалют для запобігання використанню системи для шахрайських дій та відмивання брудних коштів.

За її словами, центробанки повинні швидко реагувати для того, аби спрямувати процеси обігу цифрових коштів та приватних транзакцій у вірному напрямку і запобігти ризикам, викликаним нестабільністю ринків криптовалют. Крім того, державне регулювання могло б надати доступ до них більш широким верствам суспільства.

При цьому центробанки повинні відповідати за забезпечення транзакцій, тоді як приватний сектор - за надання інноваційних послуг. Таким чином, держава створить надійну основу платежів, умови для конкуренції, платформу для інновацій, а банки та фінансові партнери забезпечуватимуть швидкі, безпечні, дешеві та «напіванонімні» платежі.

Крістін Лагард раніше неодноразово говорила про необхідність упорядкуванни ринків цифрових грошей та виведення їх з нерегульованого сегменту, У дослідженні МВФ, оприлюдненому напередодні виступу Лагард, розглянуто переваги та недоліки криптовалют як фінансового інструмента. У висновках йдеться, зокрема, про те, що лише центральні банки можуть розробляти системи, які будуть достатньо безпечними для задоволення потреб сучасного користувача.

Як ми писали раніше, Мінекономрозвитку розробило проект Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, яка має бути ухвалена Кабміном. Її метою є створення зрозумілих умов для ведення діяльності у сфері віртуальних активів та віртуальних валют.

За матеріалами The Guardian

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини