Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Так уряд закриває «дірки» Пенсійного фонду

16 листопада 2018, 08:59
254
0
Реклама

Урядова ініціатива, яку 14 листопада було схвалено на засіданні Кабінету міністрів, передбачає, що директори компаній тепер повинні будуть отримувати мінімум дві мінімальні зарплати в місяць, відповідно платити мінімум два мінімальних розміру ЄСВ.
Зараз, якщо зарплата працівника перевищує 62 тис. грн, то 22% ЄСВ нараховується тільки до цієї суми, на все, що більше - внесок не нараховується. Уряд пропонує, щоб нараховувалося 22% на зарплати до 104 тис. грн, а на все що вище - також нараховувалося, але за регресивною шкалою.
Ті, хто не закрили свій неактивний ФОП, коли впроваджували обов'язкову сплату ЄСВ, можуть несподівано отримати заборону виїзду за кордон, заборону керування автомобілем і т.д., поки не буде сплачений борг.
Міністр соцполітики каже, що все це дасть 10 млрд грн. Тобто 12 млн пенсіонерів зможуть додатково отримати 69 грн 44 коп. у місяць.
Цей кейс яскраво демонструє, що стимулів для підприємців і зростання економіки в бюджеті 2019 немає. Влада збирається і далі їхати на тому, хто везе, та ще й удавку йому на шиї затягнути. Не під силу їй виявилося наповнити бюджет за рахунок припинення схем на митниці і т.п. Тому з'явилися ці фіскальні фантазії. Такі ініціативи, шкідливі для «білого» бізнесу, мають йти в смітник!

Джерело

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини