Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламентський агрокомітет підтримав низку законодавчих нововведень

22 листопада 2018, 08:11
233
0
Реклама

20 листопада на засіданні комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянули шість аграрних законопроектів.

Законопроект № 8121 щодо протидії рейдерству рекомендований до прийняття у другому читанні. Ним пропонується внести зміни до 14 законодавчих актів. Новації спрямовані на те, аби унеможливити зупинення діяльності, протиправне поглинання і захоплення підприємств в аграрному секторі шляхом необґрунтованого накладення арешту на майно та активи підприємств, протидіяти привласненню корпоративних прав, силовому впливу на виробничу діяльність, виключити захоплення майна, сільськогосподарської техніки, врожаю. Також передбачається удосконалити регулювання земельних відносин, процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на них, покращити взаємодію земельного кадастру та реєстру речових прав на нерухоме майно.

Законопроект №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» також підтриманий у другому читанні. Очікується, що він створить механізм інформування споживачів щодо харчових продуктів, їх складу, поживної цінності та систематизує вимоги до надання такої інформації, що зменшить навантаження на виробників.

Законопроект №9022 щодо ідентифікації та реєстрації тварин рекомендовано підтримати у першому читанні. У ньому пропонуються єдині система та правила ідентифікації та реєстрації тварин в господарствах, встановлення відповідальності за їх порушення. Також очікується забезпечення більш ефективного виявлення, локалізації, контролю і ліквідації хвороб тварин, а також створення державної бази даних домашніх тварин та диких тварин, які утримуються у неволі чи у напіввільних умовах.

Законопроект №9162 «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку» рекомендований у першому читанні. Одним з його основних завдань є виконання евроінтеграційних зобов'язань України щодо приведення національного законодавства до актів ЄС у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій. Серед запропонованих нововведень - створення Офісу аграрного аташе за кордоном.

Також було прийняте рішення рекомендувати прийняти у першому читанні законопроект №7186 «Про державний контроль за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості» з урахуванням положень урядового законопроекту №7210. Їх метою є запровадження ефективного державного контролю за генетично модифікованою продукцією на території України, її обігом у сільському господарстві та харчовій промисловості, а також встановлення відповідальності за порушення законодавства у цій сфері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини