Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Експортери поки залишаються без обіцяної підтримки (ДОПОВНЕНО)

7 грудня 2018, 11:58
254
0
Реклама

Рада не підтримала зміни до бюджету-2018, метою яких було забезпечення приватного розміщення першого випуску акцій «Експортно-кредитного агентства» (ЕКА).

Створення агентства передбачено Законом «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», а в бюджеті поточного року було закладено 200 млн грн на поповнення статутного капіталу нової структури.

Постановою КМУ від 07.02.2018 №65 ЕКА було створено у формі публічного акціонерного товариства, проте пізніше було прийнято рішення змінити форму на ПрАТ. Причина заміни у тому, що акції ПАТ повинні вільно обертатись на біржі, а таких планів щодо ЕКА не було. Для першого розміщення акцій ПрАТ «ЕКА» необхідно було 112,2 тис. грн, не передбачених у держбюджеті-2018 Ця сума пішла б на сплату держмита за реєстрацію випуску цінних паперів, присвоєння акціям міжнародного ідентифікаційного номера, відкриття поточного рахунку для формування статутного капіталу. Також законопроект передбачав зміну назви відповідної бюджетної програми.

Нагадаємо, що розпорядженням КМУ від 14.11.2018 №866-р в. о. голови правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» було призначено Ігоря Пульваса.

ДОПОВНЕННЯ. 6 грудня Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до держбюджету на 2018 рік. Серед іншого, для створення Експортно-кредитного агентства Мінекономрозвитку додали 0,1 млн грн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини