Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виробникам плодово-ягідних вин створюють тепличні умови

27 листопада 2018, 09:20
218
0
Реклама

Як ми писали раніше, малим виробникам винопродукції суттєво спростили ліцензування, замість проходження атестації вони будуть надавати в Держпродспоживслужбу декларацію про наявність необхідного обладнання.

Наразі Верховна Рада прийняла поправку до Податкового кодексу, згідно з якою акциз на плодово-ягідні вина знижений до 0,01 грн/л. Йдеться про напої з фактичною міцністю 1,2-15% об'ємних одиниць етилового спирту. Таким чином, акциз знизили до рівня виноградних вин, хоча до цього він був як у лікеро-горілчаної продукції.

На думку глави «Укрсадвинпрому» Володимира Печка, враховуючи, що нові виробники виноробної продукції будуть відноситись до 4-ї групи платників єдиного податку, слід очікувати зростання продуктивності і підвищення конкурентоспроможності продукції, а також збільшення частки продукції, що переробляється самими фермерами.

Крім того, Кабмін збільшив держпідтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників до 400 млн грн в 2019 році. Це, на думку В. Печко виправдано, адже галузь освоїть виділені в 2018 році кошти повністю.

Очікується, що в рамках програми держпідтримки виноградарства, садівництва і хмелярства частина бюджетних коштів (70-100 млн грн) буде направлена на компенсацію витрат на будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем для зберігання фруктів власного виробництва, а також камер швидкого заморожування і ліній товарної обробки плодів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини